RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA
Modyfikacja Dzisiaj:

Ogłoszenia parafialne - aktualne

Ogłoszenia duszpasterskie 26 kwietnia 2015

1/     Dzisiaj, w Niedzielę Dobrego Pasterza rozpoczyna się Tydzień Modlitwy o dobre i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.

2/     Dzisiaj o godz. 1500 w Kościele ewangelickim przy ul Kościuszki Koncert Pieśni Pasyjnych i Wielkanocnych. Wstęp wolny.

3/    Jutro, w poniedziałek w naszym kościele o godz. 1000 Msza św. w intencji pomordowanych Członków Tymczasowej Rady Ziemi Suwalskiej.

4/    W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca.

W piątek, 1 maja Księża Biskupi udzielili dyspensy od przepisów postnych.

W pierwszą Sobotę zachęcamy do modlitwy i Katechezy rodzinnej w ramach Nowenny pierwszych sobót miesiąca. Temat: Rodzina.

5/    Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych, ku czci Matki Bożej codziennie o godz. 1730. Dzieci zapraszamy w poniedziałki i wtorki też na 1730.

6/     Z racji pierwszeństwa niedzieli wielkanocnej przed innymi uroczystościami, Święto Matki Bożej Królowej Polski zostało przeniesione na 2 maja - sobota. Msze św. o godz. 600, 700, 800, 1630, i 1800.

7/    W następną niedzielę o godz. 1030 Uroczysta Msza św. przed Konkatedrą w związku z 224. Rocznicą Konstytucji 3 Maja z udziałem przedstawicieli władz państwowych i samorządowych, Kompanii honorowej WP, pocztów sztandarowych, delegacji związków i organizacji Kombatanckich, harcerzy i młodzieży szkolnej oraz mieszkańców Suwałk.

3 maja to również wspomnienie św. Aleksandra papieża patrona naszego Kościoła. Jest to dzień odpustu parafialnego.

8/    W następna niedzielę zbiórka ofiar do puszek przy drzwiach Kościoła na Zakon kontemplacyjny Sióstr Karmelitanek Bosych w Witynach k. Ełku.

9/    Organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie składa serdeczne podziękowanie wszystkim Osobom, które uczestniczyły w zbiórce „Zużytego Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego” na cele humanitarno - edukacyjne.

10/   Koła Różańcowe przy naszej Parafii organizują jednodniową pielgrzymkę do Studzienicznej w dniu 25 maja. Informacje i zgłoszenia w Fundacji.

11/   Rocznica I komunii św. dzieci w naszej parafii będzie miała miejsce 31 maja o godz. 1200.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Robert Myszkowski, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i  Sylwia Romanowska, panna - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej.

Mateusz Józef Turynowicz, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i  Ewa Prazner, panna - zam. w Suwałkach, parafii św. Ap. Piotra i Pawła.

Rafał Skindziel, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i Karolina Karbowska panna, zam. w Suwałkach, parafii tutejszej.

Rafał Zaguń, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i Ewelina Brzezowska z d. Lauryn, wolna, zam. w Suwałkach, parafii tutejszej.

Marcin Wisiecki, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i Anna Żyniewicz, panna, zam. w Suwałkach, parafii św. Ap. Piotra i Pawła.

Bartosz Wilczewski, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii M. B. Miłosierdzia i Iwona Jankowska, panna, zam. w Suwałkach, parafii tutejszej.

Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscowych duszpasterzy.

-    Rozważania liturgiczne

-    Refleksje

-    Komentarz liturgiczny

Strona powstała 8.09.2006r.