.

Ogłoszenia parafialne - aktualne

Ogłoszenia duszpasterskie 20 kwietnia 2014

UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

W Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego,  składam wszystkim Parafianom i Gościom, najlepsze życzenia: Niech Zmartwychwstały Chrystus udzieli mocy ducha, obdarzy pokojem, radością, zdrowiem i wszelkimi łaskami. Niech sprawi, by każda Eucharystia pogłębiała komunię z Bogiem i była miejscem spotkania z Jego Miłością. Życzymy wszystkim spokojnych i błogosławionych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

1/     Jutro, w drugi dzień świąt Wielkanocnych porządek Mszy św. niedzielny. Taca przeznaczona na K. U. L.

2/    Ze względu na oktawę Wielkanocy, w piątek nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

3/     W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Miłosierdzia. Jest to Dzień Kanonizacji naszego Wielkiego Rodaka Jana Pawła II i Papieża Jana XXIII. Naszym duchowym przygotowaniem do tej Uroczystości będzie Czuwanie, które rozpocznie się Mszą św. w sobotę o godz. 1800 i będzie trwało do północy i rano od 500 do 600. Po Mszy św. o godz. 1900 Misterium „Sanctus” w wykonaniu Teatru Amatorskiego. O godz. 2400 - Msza św. W Uroczystość Msze św. w porządku niedzielnym. O godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia. W tym dniu możemy z naszego kościoła odebrać Iskrę Miłosierdzia. W Wielki Czwartek otrzymaliśmy światło zapalone w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach. Przynieśmy lampion, aby to światło zabrać do naszych domów. W tym dniu taca jest przeznaczona na duszpasterstwo charytatywne.

4/    27 kwietnia – w niedzielę Miłosierdzia Bożego w godz. 1000 – 1600 w Centrum Wsparcia Organizacji Pozarządowych w Suwałkach, ul. Kościuszki 71 obok Urzędu Pracy odbędzie się Akcja Rejestracji potencjalnych dawców szpiku „Pomóż Norbiemu i innym” Zdrowe osoby w wieku 18 – 55 lat mogą bezpłatnie zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych. Polega to na wypełnieniu formularza i pobrania 4 ml. Krwi. Zachęcamy do tego czynu miłosierdzia.

5/    Serdecznie Bóg zapłać Wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg Triduum Sacrum; Kapłanom, Siostrom zakonnym, Liturgicznej Służbie ołtarza, Diakonowi, Nadzwyczajnym Szafarzom Eucharystii, Panu Organiście i Chórowi parafialnemu, Młodzieży i Dzieciom. Bóg zapłać wszystkim, którzy czynnie włączyli się w przygotowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz uporządkowanie Kościoła w szczególny sposób S. Bernardzie, także wszystkim za ofiary na kwiaty i dekorację. Niech Zmartwychwstały Pan napełni Was swoimi darami radości i pokoju.

6/    W najbliższą niedzielę przeżywać będziemy Uroczystość Bożego Miłosierdzia. W ełckim sanktuarium Miłosierdzia Bożego trwa nowenna przed uroczystością, w tym dniu taca jest przeznaczona na duszpasterstwo charytatywne.

CZUWANIE  MODLITEWNE

PRZED KANONIZACJĄ

Ojca Świętego JANA PAWŁA II

z dnia 26 na 27 kwietnia 2014

1800                          Msza św.

1900                           Misterium „Sanctus” – Teatr Amatorski,

2000 – 2100                  Młodzież,

2100 – 2200               Apel Jasnogórski i Rodzina Szkaplerza

Świętego i Służba Zdrowia

2200 – 2300               Kościół Domowy, Franciszkański Zakon

Świeckich, Ruch Rodzin Nazaretańskich,

2300 – 2400               Akcja Katolicka, Rodzina Radia Maryja,

Wspólnota dla Intronizacji NSPJ

2400 –                        Msza św.

0500                           Wspólnoty Różańcowe i Straż Honorowa

0600                           Msza św.

-    Rozważania liturgiczne

-    Refleksje