RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA
Modyfikacja Dzisiaj:

Ogłoszenia parafialne - aktualne

Ogłoszenia duszpasterskie 10 maja 2015

1/    Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie dla Rodziców i Dzieci I Komunijnych.

2/    W tym tygodniu:

*   W środę 13 maja Wspomnienie NMP z Fatimy i 98 rocznica objawień w 1917r. Czuwanie Fatimskie rozpocznie się Mszą św. o godz. 1800, po niej procesja ze świecami podczas której jest odmawiany różaniec.

*         W czwartek święto św. Macieja Apostoła,

*   w sobotę święto św. Andrzeja Boboli prezbitera i męczennika, patrona Polski.

3/    Zapraszamy na Misterium ewangelizacyjno-uwielbieniowe, do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Suwałkach przy ul. Noniewicza 10, o godz. 1500. Boczne wejście. Misterium przygotował teatr i diakonia ewangelizacji z Par. bł. Anieli Salawy. Informacje szczegółowe na plakacie i w gablocie.

4/   Spotkanie kandydatów do bierzmowania w poniedziałek, 11 maja po Mszy św. o godz. 1800.

5/   W dniach 12 – 13 czerwca planowana jest pielgrzymka autokarowa do Lichenia, Płocka i Warszawy. Organizatorem jest Parafia w Wigrach. Szczegóły podane są na plakacie. Kontakt z Ks. Ryszardem Sawickim. Koszt 190 zł.

6/   W piątek rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

7/   W następną niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

Ofiary na tacę w tym dniu są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016 r.

8/     Koła Różańcowe przy naszej Parafii organizują jednodniową pielgrzymkę do Studzienicznej w dniu 25 maja Informacje i zgłoszenia w Fundacji.

9/   Suwalski Ośrodek Kultury i Norris Garner zapraszają na - projekt muzyczny. Koncert odbędzie się w sobotę, 23 maja 2015r. o godzinie 1900 na Dużej Scenie Suwalskiego Ośrodka Kultury, ul. Jana Pawła II 5. Wstęp: 20 zł w kasie SOK.

10/  Przy drzwiach kościoła trwa zbiórka ofiar na rzecz poszkodowanych podczas trzęsienia ziemi w Nepalu

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Paweł Krzysztof Nowalski, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i Klaudia Karwel, panna, zam. w Suwałkach, Par. Chrystusa Króla.

Kamil Grodzki, kawaler - zam. w Górskie Ponikły Stok, parafia Rutki Kossaki i Aneta Kułakowska, panna, zam. w Suwałkach, parafii tutejszej.

Dariusz Rudzewicz, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii Bł. Anieli Salawy i Marta Jarka, panna, zam. w Suwałkach, parafii tutejszej.

Marcin Korzun, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i Paulina Kaszuba, panna, zam. w Suwałkach, parafii Bł. Anieli Salawy.

Paweł Baranowski, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i Anna Bielak, panna – zam. w Bielsko Białej, parafia Narodzenia NMP w Lipniku.

Adrian Jurewicz, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i Renata Pietrołaj, panna, zam. w Sobolewie, Parafia św. Ap. Piotra i Pawła.

Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscowych duszpasterzy.

-    Rozważania liturgiczne

-    Refleksje

-    Komentarz liturgiczny

Strona powstała 8.09.2006r.