RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA
Modyfikacja Dzisiaj:

Ogłoszenia parafialne - aktualne

Ogłoszenia duszpasterskie  12 października 2014

1/     Dzisiaj - XIV Dzień Papieski pod hasłem "Jan Paweł - Świętymi bądźcie!". Przy drzwiach kościoła zbierane są ofiary do puszek na fundusz stypendialny Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie Rodziców i Dzieci klas II przygotowujących się do I komunii św.

2/   W tym tygodniu:

W poniedziałek wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, k

*  W środę wspomnienie św. Teresy z Avila od Jezusa, dz. dK

W czwartek wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, bm

*  W sobotę Święto św. Łukasza Ewangelisty.  Duszpasterz Służby Zdrowia – Ks. Jarosław zaprasza pracowników służby zdrowia wraz z rodzinami, a także emerytowanych pracowników służby zdrowia na uroczystą Mszę św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Romualda Kamińskiego w naszym kościele o godz. 1000. W czasie Mszy św. zostanie poświęcony Sztandar Suwalskiej Służby Zdrowia. Uroczystość będzie poprzedzona duchowym przygotowaniem w ramach Triduum św. Łukasza. Szczegóły na plakacie.

3/     Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe o godz. 1730. Dzieci zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe w poniedziałki i we wtorki na godz. 1600.

4/     W najbliższą środę 15 października br. obchodzony jest Dzień Dziecka Utraconego. Obchody w Suwałkach będą miały miejsce w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa. Różaniec o godz. 1730 Msza św. o godz. 1800. Szczegóły na plakacie.

5/    Przy wyjściu z kościoła, rozprowadzane są kartki na wypominki i Mszę św. listopadową - zbiorową. Wypełnione kartki, można przynosić do zakrystii lub kancelarii parafialnej. Na wypominki roczne trzeba zapisywać w zakrystii lub kancelarii. Przez cały listopad będziemy naszych zmarłych polecać modlitwie Kościoła w zbiorowej Mszy św. listopadowej codziennie o godz.1600 oraz w wypominkach podczas odmawiania różańca codziennie o godz. 1730. Zmarłych polecamy także w wypominkach rocznych, których wyczytujemy w pierwsze niedziele miesiąca przed każdą Mszą św.

6/    Prosimy o uporządkowanie grobów swoich bliskich, ale także na miarę możliwości, zechciejmy uporządkować opuszczony grób w pobliżu.

7/    W dniu 31 października br. w Suwałkach odbędzie się Marsz Świętych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 1700 w kościele Bł. Anieli Salawy. Po Mszy św. wymarsz do kościoła św. Wojciecha. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest uczczenie Świętych, z którymi jednoczymy się w tajemnicy Świętych obcowania. Zabierzemy ze sobą relikwie, figurki, obrazy świętych, a także pochodnie lub znicze. Można się przebrać za swojego ulubionego świętego, zakładając charakterystyczne dla tego świętego elementy stroju lub jego symbole. Zapraszamy do udziału.

8/     W sobotę – 18 października w Sanktuarium Maryjnym w Różanymstoku organizowany jest „Wieczernik”. Szczegóły  podane na tablicy ogłoszeń.

9/     W Domu Rekolekcyjnym „Betania” parafii Bł. Anieli Salawy organizowane są rekolekcje dla młodzieży są w dniach 24 – 26 października br. Szczegóły podane w gablocie parafialnej.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Łukasz Serafin, kawaler – zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i Agnieszka Wiszniewska, panna - zam. Kropiwne Nowe, parafii MB. Częstochowskiej w Żylinach.

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je zgłosić tutejszym duszpasterzom.

-    Rozważania liturgiczne

-    Refleksje

-    Komentarz liturgiczny

Strona powstała 8.09.2006r.