RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

1/   W tym tygodniu w liturgii;

*  we wtorek Święto Rocznicy Poświęcenia Kościoła Katedralnego

*  w środę wspomnienie św. Bernarda z Clairvaux, d-ra kościoła,

*  w czwartek wspomnienie św. Piusa X, papieża.

2/    W najbliższą niedzielę - 24 sierpnia, będzie miała miejsce tradycyjna pielgrzymka z Suwałk do Żylin na uroczystość odpustową Matki Bożej Częstochowskiej. Msza św. odpustowa w intencji pielgrzymów i ich rodzin o godz. 1100. Z naszej parafii z przed kościoła wyrusza grupa pielgrzymkowa pod kierownictwem Ks. Piotra Majewskiego o godz. 740. Nie wszyscy mogli udać się na Jasną Górę, aby podziękować Matce Bożej za dar Nawiedzenia naszej Diecezji, będzie to można uczynić w czasie tej uroczystości odpustowej. Po uroczystości będą podstawione cztery autobusy MPIC. Bilety będzie można nabyć w czasie pielgrzymki za dobrowolną ofiarę.

3/    Na mocy dekretu Ks. Biskupa Ełckiego z dniem 24 sierpnia br. został skierowany do pracy duszpasterskiej w naszej parafii Ks. Mgr Seweryn Modrzejewski. W następną niedzielę przywitamy nowego Księdza wikariusza.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Artur Konrad Błażewicz, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i Agnieszka Jolanta Szerszeń, panna - zam. w Grodzisku Mazow. Parafii M.B. Nieustającej Pomocy.

Rafał Żukowski, kawaler – zam. w Lipniaku, parafia Ducha Św. w Kaletniku i Joanna Maziewska – Butkiewicz, wdowa - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej.

Kamil Wróblewski, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii Bł. Anieli Salawy i Alicja Kalinowska, panna - zam. w Suwałkach, parafiitutejszej.

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je zgłosić tutejszym duszpasterzom.

-    Rozważania liturgiczne

-    Refleksje

Strona powstała 8.09.2006r.

Copyright © 2006 by Rzymskokatolicka Parafia Św. Aleksandra Papieża i Męczennika w Suwałkach