RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

Ogłoszenia parafialne - aktualne

Ogłoszenia duszpasterskie 28 czerwca 2015

1/    W tym tygodniu w liturgii;

*  Jutro Św. Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary na tacę w tym dniu, tzw. „Świętopietrze” przeznaczone są  na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Msza św. o godz. 600, 700, 800 i 1800.

*  W piątek święto św. Tomasza Apostoła.

2/   W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Msza św. o godz. 600, 700, 800 i 1800.

3/   W wakacje tj. w lipcu i sierpniu, kancelaria parafialna czynna w godz. 900 do 1000 i 1700 do 1800.

4/   W najbliższą sobotę 4 lipca odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Chorych i Niepełnosprawnych do Sanktuarium Matki Bożej w Studzienicznej. Ks. Biskup zaprasza chorych z opiekunami i rodzinami, pracowników służby zdrowia, wolontariuszy i wszystkich chętnych. Z Suwałk organizowany jest wyjazd autokarowy o godz. 850 – parking przy ul. Ks. Hamerszmita obok „Muszli”. Planowany powrót do Suwałk około godz. 1600. W programie pielgrzymki: konferencja, nabożeństwo różańcowe, Droga Krzyżowa oraz Msza św. o godz. 1200 pod przewodnictwem Ks. Biskupa Jerzego Mazura. Osoby chętne na wyjazd proszone są o zgłoszenie się w parafii lub telefonicznie u ks. Kapelana (602 817 469).

5/   Wspólnota różańcowa przy naszej Parafii organizuje 4-dniową pielgrzymkę do Kalwarii Zebrzydowskiej, Zakopanego i Łagiewnik. Koszt 345 zł. Wyjazd 20 lipca, powrót 23 lipca. Informacje i zgłoszenia w Fundacji.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Karol Stelmach, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii M. B.

Miłosierdzia i Ewelina Bujko, panna - zam. w Suwałkach, parafii

tutejszej.

Radosław Chmielewski, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i Monika Owczaruk, panna – zam. w Zawykach, parafii Bożego Ciała w Surażu.

Ireneusz Sebastian Włodarczyk, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i Anna Kasprzyk, panna - zam. w Suwałkach, parafii Bożego Ciała.

Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscowych duszpasterzy.

-    Rozważania liturgiczne

-    Refleksje

-    Komentarz liturgiczny

Strona powstała 8.09.2006r.