RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA
Modyfikacja Dzisiaj:

Ogłoszenia parafialne - aktualne

Ogłoszenia duszpasterskie  26 października 2014

1/     W tym tygodniu: w poniedziałek po Mszy św. wieczornej na plebanii spotkanie Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej.

*  We wtorek Święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

*  W piątek 31 października br. w Suwałkach odbędzie się Marsz Świętych. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 1700 w kościele Bł. Anieli Salawy. Po Mszy św. wymarsz do kościoła św. Wojciecha. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest uczczenie Świętych, z którymi jednoczymy się w tajemnicy Świętych obcowania. Zabierzemy ze sobą relikwie, figurki, obrazy świętych, a także pochodnie lub znicze. Można się przebrać za swojego ulubionego świętego, zakładając charakterystyczne dla tego świętego elementy stroju lub jego symbole. Zapraszamy do udziału.

*   W sobotę przypada Liturgiczna Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w tym dniu wg porządku niedzielnego. W związku z tym, że o godz. 1130 z naszego kościoła wyruszy procesja na cmentarz, Mszy św. o godz. 1200 nie będzie. W procesji na cmentarzu, przy pięciu stacjach będziemy modlili się za wszystkich zmarłych, a bezpośrednio po procesji, przy kaplicy cmentarnej odprawimy Mszę św. za wszystkich spoczywających na naszym cmentarzu.

W następną niedzielę - Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze św. w naszym kościele w porządku niedzielnym, a na cmentarzu także Msza św. o godz. 1230.

2/    Przy wyjściu z kościoła Parafialny Zespół Caritas rozprowadza znicze. Ofiary w kwocie 3 zł. przeznaczone na diecezjalne dzieła charytatywne - pomoc dla ludzi ubogich z terenu naszej Diecezji.

3/     Od 1 listopada zapraszamy na modlitwy za naszych bliskich zmarłych;

*   we Mszy św. gregoriańskiej składkowej z egzekwiami i kazaniem codziennie o godz. 1600- do 30 listopada włącznie.

* w wypominkach miesięcznych z różańcem, codziennie o godz. 1730 przed Mszą św. wieczorną.

* oraz w wypominkach rocznych, które będą wyczytywane w pierwsze niedziele miesiąca przed każdą Mszą św.

Dnia 1 listopada od godz. 900 do 1200 w kaplicy cmentarnej będą jeszcze przyjmowane prośby o modlitwę za zmarłych.

4/     Na cmentarzu parafialnym przy ul. Bakałarzewskiej został wyremontowany najstarszy nagrobek – ś.p. Sylwestra Obrębskiego z 1836r. dzięki ofiarom zebranym w czasie ubiegłorocznej zbiórki na ten cel. Składamy serdeczne podziękowanie: „Bóg zapłać” wszystkim ofiarodawcom. W dniach 1 i 2 listopada br. na cmentarzu parafialnym będzie przeprowadzona kolejna zbiórka ofiar do puszek na rzecz renowacji następnego z zabytkowych nagrobków.

5/    W dniach od 1 - 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można uzyskać raz dziennie dla jednej duszy odpust zupełny. Trzeba być w łasce uświęcającej. Odpust taki można uzyskać także w Dniu Zadusznym nawiedzając kościół i odmawiając modlitwę „Ojcze Nasz” i „Wierzę”.

6/   W tym tygodniu przypada I  sobota miesiąca. Rozpoczętą w październiku Nowennę I sobót miesiąca w Rodzinach, jako owoc Nawiedzenia Obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej w tym miesiącu , z racji Uroczystości Wszystkich świętych przesuwamy na drugą sobotę listopada.

7/     Pan Organista i Osoba mu pomagająca z upoważnieniem Ks. Proboszcza w naszej Parafii od 27 X, rozpoczną roznoszenie opłatków Wigilijnych. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie. Bóg zapłać za składane przy tej okazji ofiary dla P. Organisty. Poświęcenie opłatków dzisiaj na Mszy św. o godz. 1030.

8/     Młodzież zainteresowaną wyjazdem na tegoroczne Europejskie Spotkanie Młodych od 29 grudnia 2014 do 2 stycznia 2015 r., które odbędzie się w Pradze, zapraszamy na spotkanie modlitewno-organizacyjne w niedzielę 2 XI w kościele o godz. 1900. Informacje i zapisy u Ks. Seweryna Modrzejewskiego.

-    Rozważania liturgiczne

-    Refleksje

-    Komentarz liturgiczny

Strona powstała 8.09.2006r.