RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

1/    W tym tygodniu w liturgii;

*   we wtorek wspomnienie św. Marii Magdaleny,

*   w środę święto św. Brygidy Szwedzkiej, Patronki Europy,

*   w czwartek wspomnienie św. Kingi, dziewicy,

*   w piątek święto św. Jakuba Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa- Patrona kierowców, po każdej Mszy św. błogosławimy pojazdy. Prosimy o ustawianie samochodów do poświęcenia na placu przy kościele od strony zakrystii.

*    w sobotę wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.

2/     W piątek po Mszy św. wieczornej Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji obrony życia dzieci nienarodzonych.

3/    W sobotę - 26 lipca wyruszy na trasę Grupa Suwałki - XXII Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę pod hasłem „Jestem, Pamiętam, Czuwam”. Pielgrzymka rozpoczyna się Mszą św. o godz. 600. Do udziału w pierwszym dniu pielgrzymowania na trasie Suwałki – Olecko, albo tylko do Bakałarzewa zachęcamy tych wszystkich, którzy kiedykolwiek brali w niej udział, a także tych, którzy nie mogą uczestniczyć w całej pielgrzymce. Będzie możliwość powrotu do Suwałk. Wiernych z Parafii suwalskich zapraszamy do wspólnej modlitwy i odprowadzenia pielgrzymów na rogatki miasta, a w kolejne dni pielgrzymki do duchowej łączności z nimi poprzez modlitwę różańcową i Anioł Pański.

4/     W czwartek - 24 lipca, jest organizowany wyjazd z Suwałk do Wilna na przywitanie pielgrzymów w Wilnie. Wyjazd o godz. 410 sprzed kościoła Chrystusa Króla, informacje są w gablocie parafialnej.

5/     Jutro - tj. 21 lipca, organizowany jest wyjazd na Noc Pokutną św. Marii Magdaleny do Mikaszówki. Wyjazd o godz. 1730 sprzed kościoła. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii parafii św. Aleksandra lub w Fundacji.

6/     Dziękujemy Ks. Adamowi Kolenkiewicz za dzisiejsze Słowo Boże, za jego troskę o przygotowanie tegorocznej pielgrzymki. Przy drzwiach kościoła możemy złożyć intencje modlitewne, a także ofiary dla pielgrzymów. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1800 przy naszej parafii spotkanie przed pielgrzymkowe dla Uczestników tegorocznej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Janusz Rejbicz kawaler –zam. w Kleszczówku, parafia Św. Anny w Smolnikach i Joanna Gajda panna - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej.

Paweł Stankiewicz - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i Marta Stankiewicz z d. Gajewska - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej; związani cywilnie.

Kamil Wysocki kawaler - zam. w Suwałkach, parafii Bł. Anieli Salawy i Agata Moroz panna - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej.

Przemysław Staszkiewicz kawaler - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i Joanna Pilecka panna - zam. w Kaletniku, parafii Ducha Świętego.

Tomasz Mitkow, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i Katarzyna Kropiewnicka, panna - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej.

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je zgłosić tutejszym duszpasterzom.

-    Rozważania liturgiczne

-    Refleksje

Strona powstała 8.09.2006r.

Copyright © 2006 by Rzymskokatolicka Parafia Św. Aleksandra Papieża i Męczennika w Suwałkach