RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

Ogłoszenia parafialne - aktualne

Ogłoszenia duszpasterskie  23 listopada 2014

Uroczystość   Chrystusa   Króla

1/    Po Mszy św. o godz. 1030 nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i Akt poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Za publiczne odmówienie tego Aktu, można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.  Ks. Kapelan o godz. 1600 odprawi Mszę św. za zmarłych Pracowników Suwalskiej Służby Zdrowia, a w następną niedzielę - o godz. 1600 odprawi Mszę św. za zmarłych Nauczycieli i Pracowników dawnego Zespołu Szkół Ekonomicznych, a obecnie zespołu Szkół nr 4.

2/    Uroczystość Chrystusa Króla jest patronalnym świętem Akcji Katolickiej. Jest to ruch świeckich katolików zaangażowanych nie tylko w życie parafii i diecezji, lecz również w życie społeczne. Członkowie Akcji Katolickiej stają się w swoim życiu zawodowym i zaangażowaniu społecznym promować wartości chrześcijańskie, postępując zgodnie z naukę społeczną Kościoła i chcąc mieć wpływ na to co dzieje w ich otoczeniu i w Ojczyźnie. Wszystkich zainteresowanych włączeniem się w działalność tego Stowarzyszenia zapraszamy na spotkanie w ostatnie poniedziałki miesiąca na plebanii, po Mszy św. o godz. 1800.

3/     Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, który zorganizował zbiórkę ofiar na cmentarzu na remont zabytkowych pomników informuje, że zebrano kwotę 12.692, 10 zł. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim Ofiarodawcom i Wolontariuszom, którzy przeprowadzili kwestę.

4/     We wtorek, 25 listopada - po Mszy św. wieczornej odbędzie się w naszym kościele Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji życia dzieci nienarodzonych. Zapraszamy serdecznie wszystkich, a szczególnie osoby, które podjęły duchową adopcję dziecka poczętego.

5/     W środę 26 listopada o godz. 17002000 w Suwalskim Ośrodku Kultury będzie miał miejsce Koncert Charytatywny upamiętniający śp. Ks. Jerzego Zawadzkiego. Dochód z Koncertu jest przeznaczony na dokończenie budowy Domu Spokojnej Starości w Przerośli. Występują zespoły „Bogdan Trojanek”, Don Vasyl” i Cygańskie gwiazdy. Bilety do nabycia w SOK-u w cenie 50 zł. Do udziału zaprasza Fundacja „Ognisko Domowe”.

6/    We czwartek po Mszy św. wieczornej o godz. 1830 w naszym kościele odbędzie się Koncert Pieśni Żałobnych Suwalszczyzny w wykonaniu Suwalskiego Chóru Kameralnego. Po koncercie będzie można nabyć płytę w cenie 15 zł. Serdecznie zapraszamy.

7/     W sobotę 29 listopada o godz. 1400 w naszym kościele Msza św. rozpoczynająca kolejny Rok Dzieła Nieustannej Nowenny Uczniów Jezusa, której przewodniczy J. Eksc. Ks. Bp Romuald Kamiński.

8/    W sobotę 29 listopada po Mszy św. wieczornej w Auli Domu Parafialnego zabawa andrzejkowa na którą zapraszamy wszystkich pielgrzymów, dobroczyńców i przyjaciół Grupy pielgrzymkowej Suwałki.

9/     W następną niedzielę rozpoczyna się Adwent, okres przygotowania do świąt Bożego Narodzenia. W adwencie zapraszamy na Roraty codziennie o godz. 600. Dzieci zapraszamy na Roraty z lampionami w poniedziałki i środy o godz. 1600, a w soboty o godz. 600 rano.

10/   W następną niedzielę w naszym kościele po Mszy św. o godz. 1600 odbędzie się Koncert „W hołdzie Ofiarom Obławy Augustowskiej w wykonaniu zespołu Virum Schola Gregoriana Cardinalis Stephani Wyszyński pod dyrekcją P. Michała Sławeckiego. Inicjatorem Koncertu jest Stowarzyszenie „Kapela Jasnogórska”, a współorganizatorem Związek Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej 1945.

11/   Wspólnota Różańcowa dnia 6 grudnia (sobota) organizuje o godz. 1300 wyjazd do Smolan na „Wieczernik”. Zgłoszenia i informacje w Fundacji.

12/  Koordynator Światowych Dni Młodzieży w rejonie Suwalskim – Ks. Arkadiusz Dardziński zaprasza młodzież na spotkanie do salki parafialnej przy naszym kościele. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 30 listopada o godz. 1500.

-    Rozważania liturgiczne

-    Refleksje

-    Komentarz liturgiczny

Strona powstała 8.09.2006r.