RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA
Modyfikacja Dzisiaj:

Ogłoszenia parafialne - aktualne

Ogłoszenia duszpasterskie  1 marca 2015

1/    Dzisiaj z okazji Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” w naszym Kościele będzie sprawowana Msza św. w intencji Ojczyzny o godz. 1030, następnie przejście ulicami miasta pod pomnik Armii Krajowej przy ul. Sejneńskiej, gdzie odbędzie się Apel Pamięci, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy.

2/   Dzisiaj przy drzwiach kościoła ofiary składane do puszek są przeznaczone na Krajowy Fundusz Misyjny.

3/   Od dzisiaj do wtorku trwają Rekolekcje Wielkopostne Suwalskiej Służby Zdrowia w kościele św. Kazimierza Królewicza. Msza św. z nauką rekolekcyjną codziennie o godz. 1900.

4/   J. E. Ks. Bp Jerzy Mazur serdecznie zaprasza dyrekcje szkół, nauczycieli, katechetów, osoby prowadzące poradnie rodzinne, członków wspólnot parafialnych, a szczególnie małżeństwa przeżywające trudności do udziały w spotkaniu z Ks. Pawłem Dubowikiem, Krajowym Duszpasterzem Wspólnoty Trudnych Małżeństw „SYCHAR” w dniu 3 marca br. w Wyższej Szkole Suwalsko – Mazurskiej przy ul. Skłodowskiej 5, w godz. 1830 do 2000.

5/  W niedzielę 8 marca o godz. 1930 w Szkole Suwalsko – Mazurskiej przy ul. Skłodowskiej referat pt. ”Antykoncepcja czy cykl płodności” wygłosi O. dr. Jerzy Szyran, franciszkanin, moralista i bioetyk. Na spotkanie zaproszeni są szczególnie członkowie Akcji Katolickiej oraz wszyscy, którym leży na sercu czystość życia małżeńskiego.

6/  Za tydzień, po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie formacyjne dla dzieci przygotowujących się do I komunii św. oraz ich Rodziców.

7/   Wspólnota Różańcowa dnia 7 marca (sobota) organizuje o godz. 1300 wyjazd do Smolan na „Wieczernik”.

Zgłoszenia i informacje w Fundacji.

8/   J. E. Ks. Bp Jerzy Mazur udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży w dniu 23 maja 2015 r. o godz. 1800.

9/   Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii będą miały miejsce w dniach 15 – 17 marca br.

10/ Jeszcze raz składamy podziękowanie wszystkim Rodzinom i osobom samotnym, którzy w ramach kolędy przyjęli w swoich domach kapłanów.

Księży przyjęło 65% mieszkańców naszej parafii. Bóg zapłać za ofiary złożone dla kapłanów i na potrzeby kościoła.

Na cele remontowe parafianie ofiarowali 35.205 zł. Te pieniądze przeznaczymy na wymianę okien w budynkach parafialnych i na remont kotłowni w kościele. Wszystkim Parafianom życzymy Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej.

11/  Zapraszamy na Nabożeństwa Drogi Krzyżowej:

*   We czwartki dla młodzieży o godz. 1830.

*   w piątki: dla dzieci o godz. 1600,

*   i dla dorosłych o godz. 1730.

*   i na  Gorzkie Żale w niedziele o godz. 1730.

12/  W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Dzieci zapraszamy w pierwszy piątek na godz. 1600.

W sobotę zachęcamy rodziny do wspólnej modlitwy i katechezy o Sakramencie Święceń w ramach Nowenny I Sobót Miesiąca.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Mariusz Gajda, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i Marzena Putra , panna - zam. w Suwałkach, parafii Św. Ap. Piotra i Pawła.

Michał Grzegorz Roszko, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i Urszula Poźniak, panna - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej.

Gdyby ktoś znał przeszkody zachodzące miedzy tymi narzeczonymi zobowiązany jest powiadomić miejscowych duszpasterzy.

-    Rozważania liturgiczne

-    Refleksje

-    Komentarz liturgiczny

Strona powstała 8.09.2006r.