RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA
Modyfikacja Dzisiaj:

Ogłoszenia parafialne - aktualne

Ogłoszenia duszpasterskie  14 grudnia 2014

1/     Dzisiaj rozpoczęły się Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii. Będą one trwały do wtorku włącznie.

Plan rekolekcji:

*       600       Roraty z nauką ogólną

*       730       Msza św. z nauką ogólną

*       900       Msza św. z nauką ogólną

*       1030     Msza św. z nauką ogólną

*       1600     Msza św. z nauką dla dzieci

*       1800     Msza św. z nauką dla młodzieży

Sakrament pokuty - Spowiedź przed i w czasie Mszy św.

2/    Od dzisiaj Parafialny Zespół Caritas rozprowadza świece Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom, w cenie 6zł.

3/     Przy drzwiach kościoła Ministranci rozprowadzają sianko na stół wigilijny. Ofiara jest przeznaczona na fundusz ministrantów.

4/     Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie dla Rodziców i Dzieci przed I Komunią św.

5/     W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP J. Eksc. Ks. Bp Ełcki Jerzy Mazur poświęcił kaplicę Adoracji Dziennej Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Zachęcamy do czuwania przy Panu Jezusie, do nawiedzania Go w ciągu dnia, aby Go wielbić, dziękować, przepraszać i prosić.

6/    W poniedziałek, wtorek i środa przypadają kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.

7/     Zapraszamy do udziału w bezalkoholowym Balu Sylwestrowym w naszej parafii. Informacja na plakacie w gablocie parafialnej.

8/    W dniu 6 stycznia 2015 r. w Uroczystość Objawienia Pańskiego po raz trzeci przez nasze miasto przejdzie Orszak Trzech Króli. Jest on organizowany przez Suwalski Ośrodek Kultury i suwalski parafie. Nasza parafia odpowiada za III Mansion na schodach przed konkatedrą  „Brama do nieba” Wymaga to pewnego trudu i zaangażowania, w które może się włączyć każdy, kto posiada w sobie nutkę aktorską. Potrzebne nam do tej sceny Anioły żeńskie w sukienkach, z długimi włosami, ze skrzydłami i Anioły męskie – z atrybutami rycerzy – ochrona mansionu. Chętnych do włączenia się zapraszamy we środę po Roratach dla dzieci – ok. godz. 1645 na spotkanie w auli parafialnej. Chętni mogą też zgłaszać się do Ks. Krzysztofa.

9/     Parafia p.w. bł. Anieli Salawy w Suwałkach zaprasza na Noworoczną Oazę Modlitwy w dniach 30 grudnia do 1 stycznia 2015 r. Informacje szczegółowe w gablocie parafialnej.

-    Rozważania liturgiczne

-    Refleksje

-    Komentarz liturgiczny

Strona powstała 8.09.2006r.