RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA
Modyfikacja Dzisiaj:

Ogłoszenia parafialne - aktualne

Ogłoszenia duszpasterskie 14 września 2014

1/     Dzisiaj Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. W Kaplicy Szpitala Wojewódzkiego o godz. 1500 Uroczystość Odpustowa. Dzisiaj procesja do Krzyża Parafialnego przed Mszą św. wieczorną.

2/    W tym tygodniu:

*      w poniedziałek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

we wtorek wspomnienie Św. Męczenników Korneliusza papieża i Cypriana bp.

w czwartek Święto św. Stanisława Kostki, Patrona Polski i młodzieży,

3/    W piątek 19 września w naszej Parafii w ramach WIELKIEJ NOWENNY ADORACYJNEJ organizowanej przez Wspólnotę dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa będzie miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu, która rozpocznie się po Mszy św. o godz. 800 i trwać będzie do godz. 1800.

Modlimy się w intencji wynagradzającej za grzechy i z prośbą o duchowe owoce Nowenny Adoracyjnej w Parafii i Ojczyźnie. Zapraszamy wszystkich Parafian w różnych godzinach na nawiedzenie Najświętszego Sakramentu, modlitwę we wskazanych intencjach. Porządek Adoracji wywieszony w gablocie.

4/    W trzecim tygodniu września przypadają Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców oraz IV Tydzień Wychowania. W poniedziałek, wtorek i środę przed Mszą św. o godz. 1800 procesja do Krzyża Misyjnego z Litanią do Wszystkich Świętych.

5/     W niedzielę 21 września Dzień Środków Społecznego Przekazu. Z tej racji przed kościołem odbędzie się promocja mediów katolickich z Torunia.

6/     Młodzież naszej Parafii, która pragnie przyjąć sakrament bierzmowania może zapisywać się w kancelarii parafialnej. Od października rozpoczyna się formacja przygotowująca do przyjęcia tego sakramentu. Osoba zgłaszająca się, która przyjęła chrzest w innej parafii, przynosi ze sobą świadectwa chrztu.

7/     W dniu 7 października Wspólnota różańcowa przy naszej Parafii organizuje pielgrzymkę do Studzienicznej – Augustowa. Wyjazd o godz. 900  Koszt 25 zł. Zgłoszenia w Fundacji.

8/   Stowarzyszenie „Wspólnota Nowego Przymierza Dzieje II” zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w  dniach 15 – 21 września br. bezpośrednio po Mszy św. wieczornej ok. godz. 1830.

9/    W następną niedzielę w Żylinach, Mszą św. o godz. 1800 rozpocznie się spotkanie popielgrzymkowe Grupy Suwałki z XXII Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę. Na to spotkanie zapraszamy wszystkich pielgrzymów, dobrodziejów, ofiarodawców oraz tych , którzy w następnym roku zamierzają wybrać się na szlak pielgrzymki. W programie: po Mszy św. ognisko z kiełbaskami i film tegorocznej pielgrzymki.

-    Rozważania liturgiczne

-    Refleksje

-    Komentarz liturgiczny

Strona powstała 8.09.2006r.