RZYMSKOKATOLICKA PARAFIA KONKATEDRALNA

Ogłoszenia duszpasterskie 27 lipa 2014

1/   W tym tygodniu w liturgii;

* we czwartek wspomnienie św. Ignacego z Loyoli,

* w piątek wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego.

2/     W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

3/    Wczoraj na trasę XXII Ełckiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę wyruszyła 60 osobowa grupa z naszego miasta pod przewodnictwem Ks. Adama Kolenkiewicza i naszego Ks. Proboszcza. Zachęcamy do łączności duchowej z pielgrzymami poprzez modlitwę Różańcową i Anioł Pański.

4/    Miesiąc sierpień w naszej polskiej tradycji, ze względu na odbywające się pielgrzymki do Częstochowy i innych Sanktuariów, jest miesiącem trzeźwości narodu. Zachęcamy, aby był to miesiąc bez alkoholu, podjęty dobrowolnie jako nasze umartwienie i asceza w intencji tych, którzy nadużywają alkoholu.

5/     Serdecznie dziękujemy Ks. Jarosławowi Gosk za 11 letnią pracę duszpasterską w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych, zdrowia i sił w pełnieniu nowych zadań, jako proboszcza Parafii Matki Bożej Anielskiej w Monkiniach. Bóg zapłać i Szczęść Boże.

6/     Dnia 9 sierpnia br. odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka Trzeźwościowa do Studzienicznej. Msza św. w Sanktuarium Matki Bożej o godz. 1100 sprawowana przez J. Eksc. Ks. Biskupa z Ełku. Wyjazd z Suwałk o godz. 900 sprzed kościoła św. Kazimierza. Zapisy w parafii św. Kazimierza po Mszach św. Wyjazd gratis. Zapraszamy osoby którym leży na sercu sprawa trzeźwości.

7/     Koła Różańcowe organizują wyjazdy:

*  29 lipca do Gietrzwałdu, Glotowa i Spręcowa.

*  2 sierpnia br. - Smolany - „Wieczernik” (pierwsza sobota). Koszt 20 zł.

*  7 do 9 sierpnia br. - trzydniowa pielgrzymka do Częstochowy. Powrót 9 sierpnia br. Koszt 190 zł. Zgłoszenia i informacje w Fundacji u P. Aliny Tarasiewicz - tel. 516 778 907.

8/     Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę w dniu 15 sierpnia br. szlakiem Sanktuariów; Płonka Kościelna, Hodyszewo, Święta Woda, Sokółka. Koszt 50 zł. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

Do sakramentu małżeństwa przygotowują się:

Tomasz Mitkow, kawaler - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej i Katarzyna Kropiewnicka, panna - zam. w Suwałkach, parafii tutejszej.

Jeśli istnieją jakieś przeszkody do zawarcia związku małżeńskiego pomiędzy wymienionymi narzeczonymi, należy je zgłosić tutejszym duszpasterzom.

-    Rozważania liturgiczne

-    Refleksje

Strona powstała 8.09.2006r.

Copyright © 2006 by Rzymskokatolicka Parafia Św. Aleksandra Papieża i Męczennika w Suwałkach